Lymfa

Nejdřív byla voda. Ve vodě jsme žili a z vody jsme vzešli. Celé naše tělo je prakticky vodní prostředí, ve kterém probíhají všechny děje potřebné k životu. Vodě v živém organizmu se říká lymfa – míza. Je to tekutina, ve které se „koupou“ všechny buňky a probíhají procesy látkové výměny.


Datum: 22.10.2016 | Shlédnuto: 794x

Lymfatická masáž je vysoce detoxikační procedura, díky jejímuž účinku dochází k regeneraci všech buněk, a tím tedy oživení činnosti všech tkání organizmu. Velmi se posílí imunitní procesy a dojde k ozdravení a omlazení celého organizmu. Lymfatickou masáží – lymfodrenáží – se masér snaží lymfu velmi jemně tlačit do lymfatického oběhu a urychlit tak její průtok, čištění v uzlinách a filtraci v ledvinách.

Při lymfatické masáži je velmi důležitý pitný režim. Dostatek tekutin zajistí „naředění“ tělních tekutin a masáž má pak maximální efekt. Při lymfatické detoxikační kúře se osvědčilo užívání ELEUTHEROCOCC extraktu a pití ELEUTHEROCOCC čaje.

Detoxikační kúru je nejlepší začínat na jaře, kdy má pro tělo největší přínos. Na jaře se vše probouzí a obnovuje po těžkém zimním období, stejně jako v přírodě. Proto pociťujeme jarní únavu – „tělo má moc práce“. Druhé vhodné období je podzim, kdy se zase tělo připravuje na zimu. Jedná se o sérii o 5 - 10 částečných lymfatických masáží zakončenou lymfatickou masáží celkovou. ELEUTHEROCOCC se užívá 2 - 3× denně po 30 kapkách během celé detoxikační kúry. Touto detoxikační procedurou se tělo vyčistí a omladí. Následně je vhodná udržovací celková lymfodrenáž alespoň jednou za měsíc.

Snadnější tok lymfy můžeme podpořit i preparáty např. koupelový olej  JALOVCOVÝ nebo sprchovací olej  JALOVCOVÝ či GRAPEFRUITOVÝ.

Lymfatické masáže mají velký vliv na zlepšení artrózy, chronické artritidy, myalgie, Bechtěrevovy nemoci, řešení poúrazových a pooperačních stavů, kdy včasně provedená lymfodrenáž zlepšuje odvedení produktů metabolismu z oblasti ran a okolí, a tím zlepšuje hojení. Uvolňuje napětí v tkáních, zlepšuje stav kůže. Propojení lymfatických masáží a aromaterapie je velice prospěšné.

Samozřejmě i u lymfatických masáží se mohou vyskytnout kontraindikace. Lymfatickou masáž by neměli podstupovat lidé s akutním virovým nebo bakteriálním onemocněním, lidé s infekčním onemocněním, akutním infarktem myokardu, akutní centrální mozkovou příhodou, srdečním onemocněním, hyperthyreozou, akutním zánětem žil a vředovou chorobou.

A závěr? Lymfatická masáž je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Komplexně posílí a omladí celé tělo i ducha. Proto neváhejte a rychle objednávejte v našem salonu, ať máte dostatek sil na zimu!


 

Aktuality
říj32017
Podzimní akce!
Milé dámy, přijďte na podzimní akci od 1.11. do 30.11. do našeho salónu ...
říj12017
Aktualizace ceníku
K 1.10.2017 jsme mírně upravili ceny v ceníku
úno62017
Ruce
Neošetřovaná pokožka rukou vás dělá staršími, než ve skutečnosti ...
říj222016
Lymfa
Nejdřív byla voda. Ve vodě jsme žili a z vody jsme vzešli. Celé naše ...
... přejít na aktuality


Kamila
Bohdalová- Pěstění krásy - kosmetický a masérský salón - netkatalog.czKadeřnictví a kosmetické salóny - netkatalog.cz