Meridiánoné masáže a aromaterapie

Element Kov navazuje v Pentagramu dle čínské medicíny na element Země. Vztahuje se k období podzimu a je spojen s nastolením řádu, vyhraněností.


Datum: 15.10.2015 | Shlédnuto: 806x

Kov, který je obsažen v hornině, je podporován energií předcházející pozdně letní Země. Kov bude podporovat svou energií následující zimní element Vodu. Tak je to dáno Pentagramem, tzn. spojením všech pěti elementů do jednoho celku.

K elementu KOV přináleží meridiány plic a tlustého střeva. Harmonizovat je můžeme opět meridiánovou masáží, kterou je vhodné doplnit použitím ÉTERICKÝCH OLEJŮ, jako je např. JALOVCOVÝ, CYPŘIŠKOVÝ, TYMIÁNOVÝ, ŠALVĚJOVÝ, EUKALYPTOVÝ, YZOPOVÝ, BOROVICOVÝ, ČAJOVNÍKOVÝ, KADIDLOVÝ. Tyto esence mohou napomoci k vylaďování melancholických nálad, které podzim provázejí. Lze použít i PENTAGRAMOVOU SMĚS KOV, která patří do aromaterapeutické série, vytvořené přímo pro účely práce s elementy. Můžeme ji použít doma do aromalampy, při masážích i jako podzimní přírodní parfém.

Plíce a tlusté střevo, zastupující Kov, mají za úkol výměnu energie s okolním světem a vytváření rovnováhy mezi přijímáním a dáváním. Něco nové vzniká, teprve až vyřešíme a ukončíme staré záležitosti. Jde tedy o to, jak dokážeme věci uzavírat, vytvářet si od nich odstup, jak se od nich dokážeme oddělit a rozloučit se s nimi.

ELEMENT KOV

Symbolizuje vymezování, instinkt, vzájemné působení, tvrdost, rozpínavost a obranu

Orgány: plíce – tlusté střevo
Barva: bílá
Chuť: pikantní
Hlavní emoce: smutek
Tělesná tkáň: kůže
Smyslový orgán: nos
Období: léto 15. 9. –14. 11.
Klima: sucho

Orgánové hodiny Kovu

Plíce jsou v činnosti mezi 3.–5. hodinou ranní. V tuto dobu se budí a mívají potíže astmatici, lidé nemocní na průdušky, kuřáci. Tento časový úsek bývá také ve znamení strachu a úzkosti, maličkosti nabývají neúměrného významu, vše nám připadá jako veliký problém. Tlusté střevo má největší aktivitu mezi 5.–7. hodinou ranní. V tuto dobu by mělo proběhnout vyprazdňování. Je vhodné probouzet se a vstávat pomalu, bez stresu a spěchu. Nemocní lidé se v tuto dobu cítí špatně. Je vhodné pít hodně teplé nebo alespoň vlažné tekutiny.

Příznaky nerovnováhy elementu Kov

Mimo výše uvedených potíží z období orgánových hodin podléháme snadno smutku, melancholii, sklíčenosti, neklidu, pesimismu, zranitelnosti, lpíme na různých dogmatech, ztrácíme lehkost a radost, převládá lítostivost, necitlivost, zdrženlivost.

Máme‑li element Kovu vyrovnaný, dokážeme dotahovat věci do konce, umíme včas opustit to, co už nepotřebujeme, jsme sami sebou. Vyladěný Kov nám přináší moudrost a naplnění, symbolizuje lidský věk mezi 56–75 lety.

Harmonizace a prevence potíží elementu Kov

Zázvorový čaj dokáže rozproudit energii v organismu, jeho ostrá chuť přímo vyjadřuje jeden z aspektů elementu. Povzbudí nás i mátový čaj a chilli koření do jídla. Obecně jsou na podzim vhodnější jídla vařená delší dobu. S postupujícím podzimem přidáváme do jídelníčku zahřívací složky potravy, konzumujeme kořenovou zeleninu a tuky. Pikantní chutí křenu, cibule, česneku podporujeme energii Kovu. Vhodná je v tuto dobu i konzumace pickles (kvašené zeleniny). Dopřejme si aromaterapeutickou péči, jako např. přímo aromamasáž, lymfatickou lymfodrenáž nebo meridiánovou masáž podpořené danými esencemi. Službu nám ale udělá i domácí masáž či koupel v KOUPELOVÉM OLEJI JALOVCOVÉM, TYMIÁNOVÉM, BOROVICOVÉM, můžeme si sami vytvořit koupelové mléko s PENTAGRAMOVOU SMĚSÍ KOV. Zahalme svůj domov do vůně z aromalampy, poslouží nám k tomu již výše zmiňovaná PENTAGRAMOVÁ SMĚS KOV nebo jednotlivé éterické oleje.

Nezapomínejme na zdravý pohyb na čerstvém vzduchu, i když nesvítí zrovna sluníčko. Setkávejme se s přáteli, se zajímavými lidmi, čtěme hezké knížky, vzdělávejme se. To vše nám dodá energii a prohřeje naši duši.

Přejeme krásný a pohodový podzim...

Zdroj:http://www.karelhadek.eu/uvod-1/casopis/casopis-aromaterapie-3-2015?article-id=1505 (upraveno)


 

Aktuality
říj32017
Podzimní akce!
Milé dámy, přijďte na podzimní akci od 1.11. do 30.11. do našeho salónu ...
říj12017
Aktualizace ceníku
K 1.10.2017 jsme mírně upravili ceny v ceníku
úno62017
Ruce
Neošetřovaná pokožka rukou vás dělá staršími, než ve skutečnosti ...
říj222016
Lymfa
Nejdřív byla voda. Ve vodě jsme žili a z vody jsme vzešli. Celé naše ...
... přejít na aktuality


Kamila
Bohdalová- Pěstění krásy - kosmetický a masérský salón - netkatalog.czKadeřnictví a kosmetické salóny - netkatalog.cz